Magiczny Kraków: czym zachwyca turystów?

Jest uznawany za najpiękniejsze miasto w Polsce, a jego wspaniałe zabytki przyciągają tłumy turystów z całego świata. Magiczny Kraków to miasto, które stanie się wspaniałym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii i wyjątkowej architektury. Z jakimi atrakcjami jest zazwyczaj kojarzona dawna stolica Polski? Czym Kraków zachwyca najmocniej?

Kraków to przede wszystkim jedyne w swoim rodzaju skupisko zabytkowych obiektów. Przyciąga takimi perełkami dawnej architektury, jak Brama Floriańska oraz Barbakan. Te obiekty skutecznie przyciągają uwagę turystów, a ze względu na położenie na trasie Drogi Królewskiej są ważnym celem każdej wycieczki. Przyciąga też Rynek Główny – największy rynek w średniowiecznej Europie. To przy nim można ujrzeć doskonale znane budowle, które stały się symbolami miasta. Sukiennice oraz Kościół Mariacki to zabytki, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Możliwość zobaczenia słynnego ołtarza Wita Stwosza, prezentowanego w tej właśnie świątyni, jest dla wielu turystów najważniejszym celem wycieczki do grodu Kraka. Kolejnym skarbem miasta jest Wawel. To właśnie tu czekają takie atrakcje, jak zamek królewski oraz katedra ze słynną kaplicą Zygmuntowską. Te perły polskiego renesansu z pewnością zasługują na uwagę. Spacer nad brzegami Wisły oraz wyprawa na teren żydowskiego Kazimierza to kolejne walory, dzięki którym w Krakowie turyści mogą spędzać czas w wyjątkowo atrakcyjny sposób.

Kraków przyciąga również wyjątkowymi placówkami muzealnymi. Galeria malarstwa w Sukiennicach oraz wystawa sztuki w nowym gmachu Muzeum Narodowego to wielkie atrakcje dla każdego konesera. Z ciekawymi zbiorami można się też spotkać na Wawelu oraz w Muzeum Czartoryskich. Mniejsze galerie oraz kolekcje sztuki sprawiają, że w Krakowie żaden pasjonat malarstwa i rzeźby nudzić się nie będzie.

Odpowedni nocleg znajdziesz na stronie best western Kraków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *