Wakacje nad morzem. Glinna

Udane wakacje nad morzem nie muszą oznaczać tylko i wyłącznie wypoczynku na plaży. Nad Bałtykiem nie brak ciekawych miejscowości, które mogą zaskoczyć spędzających nad morzem swój urlop letników. Obok ciekawych miast i miasteczek oraz rybackich wiosek, warto tu zwrócić uwagę na niewielką wioskę o nazwie Glinna. Położona w pobliżu Szczecińskiego Parku Krajobrazowego i otoczona niezwykłą Puszczą Bukową miejscowość przyciąga turystów wyjątkowym obiektem. Jest nim tutejszy ogród dendrologiczny.

Ogród dendrologiczny w Ginnej jest doskonałym miejscem zarówno dla dorosłych miłośników przyrody, jak i dla młodzieży. Poznawanie tutejszych drzew ułatwia specjalna ścieżka dydaktyczna, dzięki której każdy może poszerzyć swą wiedzę na temat świata roślin. Sam ogród może pochwalić się i pięknym położeniem, i długą historią. Założony w I połowie XIX wieku w Słonecznej Kotlinie, jest otoczony malowniczymi, morenowymi pagórkami. Największą atrakcją ogrodu są zgromadzone na jego terenie egzotyczne drzewa. Można tu ujrzeć i mamutowca, i okazałe kasztanowce jadalne. Nie brak tu również okazałych jesionów i platanów, a każde z tych drzew jest wyjątkowym pomnikiem przyrody.

Wizyta w tym miejscu z pewnością będzie miłą odmianą dla letników spędzających wakacje nad morzem w rejonie Gryfina, a czas spędzony na terenie ogrodu z pewnością nie pójdzie na marne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *